NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBIM TEMIZ...!!

Bu Kelimeyi Söyleyenin Aklindan Şüphe Ediyorum. Kalbi Temiz Olduğunu Düşünüp Namaz Kilmayanlar Gerçekten Çok Derin uykudalar. Ve Peygamberimizin sanki Kalbi Pisti de Gece Gündüz Namaz Kiliyodu.
Namaz Kilmiyorum Ama Kalbim Temiz"
".. O, sizi daha topraktan yarattiği zaman ve siz annelerinizin karinlarinda bulunduğunuz sirada, sizi en iyi bilendir. Bunun için kendinizi temize çikarmayin. Çünkü O, sakinani daha iyi bilir" (Necm: 32/32)
Mânevi yönden boşlukta olan bir çoklarin -masiyete rağmen- kendilerini temize çikarmak için diline doladiği bu cümle; onlar adina gerçekten büyük bir kandirmacadir.

Oysa kalbin temiz olmasi Allah'a daha çok itaâti gerektirir isyani değil! Bu yüzden Allah Rasûlü Sallallahu Aleyhi Vesellem ve sahâbesi geceleri bile namaz kiliyordu.. Oysa Rabbimiz, namaz kilmamizi mutlak olarak emretmiş, yukarida geçen âyet ve hadislerde de görüldüğü gibi namazsizligin kafir ve müsriklerin vasiflarindan olduğu bildirilmiştir. Yaratanina değil de kendi zevk ve sehvetine uyan kimsenin kalbinin temiz olmasi mümkün değildir. Bu, seytanin onu kandirmadaki bir yöntemidir. Gerçekten kendi ve ailesinin menfâatini düsünen kisi; kendini böylesi ucuz sözlerle kandirmakla değil, Rabbinin Kur'ân-i Kerim'de ona ne buyurduğunu ögrenmekle meşgul olur.

Gözümüzün nûru namazla ihya olmaya, ailemizi, arkadaslarimizi ve çevremizdekileri de ihya etmek üzere, tam bir içtenlikle karar vererek tevbeye sarilmaliyiz. Allah'in affindan yüzçevirenlerden baska kimsenin helak olmayacaği gerçeği karsisinda inat etmek ve yine de namazdan gafletle günleri geçirmek, insan için takdir edilen onurlu makama asla yaraşmaz. Iyi günümüzde Allah'a koşarsak, bizi imtihan ettiği zorlu günlerimizde yardimini esirgemez. Bunca gerçeklerden sonra yine de günah ve masiyet içinde kalmaya devam etmek, ahiret günü kör olarak hasredilmekten razi olmaktir..

"...Ve şeytan, Allah'in affina güvendirerek sizi kandirmasin" (Lokman, 31/33).

"Bana ibâdet etmekten büyüklenip yüz çevirenler, muhakkak ki, küçülmüş olarak Cehenneme gireceklerdir" (Mümin, 40/60).

"Öyle bir günden korkun ki, onda bütün insanlara sadece kazanmiş olduklari şeyler ödenir. Ve onlar bu konuda hiçbir haksizliğa uğramazlar!.. "

".. Biz onu kiyamet günü kör olarak haşrederiz. O, "Rabbim! Beni niçin kör olarak haşrettin? Oysa ben, hakikaten görür idim" der. (Allah) Buyurur ki: "Işte böyle. Çünkü sana ayetlerimiz geldi; ama sen onlari unuttun. Bu gün de ayni sekilde sen unutuluyorsun! " (Tâ hâ, 20/124-126). [57]
Inandiğiniz gibi yaşamazsaniz,Yasadiğiniz gibi inanmaya baslarsiniz...Hz. Ömer (r.a.)

Yaziyi hazirlayan değerli bir alim kardesimiz Ismail Aydin.Allah kendisinden razi olsun

Kategoriler: 

Yorumlar

Allah kendisinden binlerce kez razı olsun, insanlar çevresinde duydukları bu cümle için artık rahatca cevap verebilirler. Allah bizleride öyle kalbi temiz olan insanlardan eylemesin,

Allah bizleri hem kalbi temiz, hemde namazını dosdoğru kılan kullarından eylesin inşallah.