Kopya alıp vermenin serbest olduğu bir imtihandır dünya hayatı:)

Kopya alıp vermenin serbest olduğu bir imtihandır dünya hayatı:) hem de Kuran ve sünnetle verilen kopyalar ne kadar güzel değil mi?

Ahiretimizde hiç bir işimize yaramayacak olan okul imtihanlarından ya da iş başvurularındaki sorulara verdiğimiz cevaplardan farklı olarak Allah bize başarılı olmamız için her türlü kolaylığı sağlamış kurallarını sorularını cevaplarını bir kitapla bildirmiş anlamadığımız yerde bir önder açıklayıcı hem de uygulamalı olarak öğretsin diye Peygamber Efendimizi (s.a.v) vermiş peki bunlara karşılık beklediğimiz nedir? Gerçekten sınavı geçmek bu kadar kolayken sadece nefsimizin eline ipleri verdiğimiz için bu kolaylıklardan yaralanmayacak mıyız? Bu fırsatı hem de sonsuza dek sürecek olan bu fırsatı 3-5 dk sonrasını bile planlayamadığımız bir yaşam uğruna hem de her anı imtihan olan bir yaşam uğruna mı terk edicez? Sanmıyorum biz bize verilen nimetleri görüp anlayabilecek yaratılmışlarız bunu en iyi şekilde değerlendirmeyi biliriz yeter ki isteyelim kaybedecek anımız yok, keşkelerimize yenilerini eklemeden, zararın neresinden dönülse kârdır diyerek Allah’ın rızasını kazanmaya bir sonsuzluğu kurtarmaya bir kişide olsa bir başkasının elinden tutmaya var mısınız? Allah (c.c) için ne yaptın sorusunun cevabı böylelikle verebiliriz.

Not: Sınava ara verdiğinizde kâğıdınız iptal olmuyor hatta pişmanlığınızı yeterince iyi ifade edebilmişseniz tertemiz bir kâğıtla yeniden cevaplamaya bile başlayabilirsiniz.
Değerlendirmeye değer dimi?

Kategoriler: