İlahi Cevap

BÜYÜK MUCİZE! Avrupa'da, bazı mihrakların Peygamberimize hakaretle pirim yapmaya çalıştığı bu günlerde, İngiltere'den tokat gibi yanıt geldi!

İngilizler Bu Balığı Konuşuyor

Hz. Peygambere yönelik hakaret içeren karikatürlere İslam dünyasından tepkiler artarken İngiliz The Guardian gazetesi bugün bir tarafında "Allah" lafzı celali diğer tarafında ise "Muhammed" (s.a.v)'in adının olduğu bir balığın resmini yayımladı.

Avrupa'da bazı gazetelerde Hz. Peygambere hakaret içeren karikatürlerin yayımlanmasına İslam dünyasından tepkiler artarken, İngiliz The Guardian gazetesi bugün bir tarafında Arapça olarak "Allah" ve diğer tarafında ise "Muhammed" yazan bir balığın resmini yayımladı. Gazete balığın İngiltere'nin kuzeyindeki Bury şehrinde bulunan bir akvaryumcuda geçen hafta bulunduğunu yazdı.

Balığın oscar türü bir balık olduğu kaydedildi. Balığın üzerinde "Allah" ve "Muhammed" lafızlarının arapça yazdığını ilk kez akvaryumcunun bitişiğinde "Oasis Fast Food" adında bir restaurantı işleten Muhammed Riaz Şahid'in gördüğü bildirildi.

Balığın bir tarafından "Allah" lafzı celali diğer tarafından "Muhammed" (s.a.v)'in adının çok açık bir şekilde yazıldığını belirten Muhammed Şahid, "Bu Allah ve Resulü'nün bir mucizesi" dedi. Şahid, "Yahudiler ve Hıristiyanların hepsi Allah'a inanıyor. Allah (c.c) bu mucizesiyle tüm insanlığa işaret veriyor" diye konuştu. Balığı görenlerden İngiliz Peter Hurst, The Guardian gazetesine yaptığı açıklamada, "Bu şüphesiz Allah'tan bir işaret" dedi. Gazete, yüzlerce İngilizin balığı görmek için her gün akvaryumcuya akın ettiklerini kaydetti. Gazetenin görüştüğü ingilizlerden biri bunun bir mucize olduğunu ve bu balığı televizyondan görmeden önce birkaç gün öncesinden rüyasından benzer şekilleri gördüğünü açıkladı. Balığı görmeye gelenlerin hepsi bunun bir mucize olduğunu ifade ediyorlar.

Kategoriler: