BİLGİ ÜRETEN KALP Mİ?

KALP BİLGİ ÜRETEN Mİ?

ALPEREN GÜRBÜZER
Akıl beş duyumuzun kaydettiği bilgileri harmanlıyarak sonuca varır. Yorumlama işi akıla ait bir meleke olup, bilgi üreten fonksiyon kalbe aittir. Beyin beş duyumuzun bilgilerini kayd edip ekran görevi yapar, bir nevi yazılı olanları akıl vasıtasıyla aktarır. Sanıldığının aksine bilgiyi üreten akıl değil kalptir. Kalp, göz ve kulak gibi duyu organlarımıza sürekli duygu salar. İşte bu duygu salınmanın yansıması neticesinde beyin üzerinde aklın yorumlamasıyla gerçekleşecek bilgi kuvvei fiile dönüşür. Bazen duygulandığımızda gözyaşımıza sahip olamayız. Çünkü gözyaşı kalbin otoritesiyle salgılanır, beyin mekanizmasında sahne alır adeta... Kendi aramızda konuşurken deriz ya; benim altıncı hissim kuvvetli. İşte onun gibi bir şey. Yani altıncı his derken önsezimizin varlığına işaret ederiz. Önsezi bazen iç sıkıntı ya da neşe şekilde zuhur edebilir. İşte bu noktada kalbe ait önemli bir unsuru ortaya koyuyoruz ki onun adı da: önsezi gerçeğidir. Beyne yazılmamış duygular kalp barkodundan geçerek üretilir. Kalp duygu seli ile aynı zamanda sevgi denilen iksiride gizliyor bağrında. Sevgi kalp tarafından salgılanarak beyinde yazıya dönüşerek dilimizle veya vücut dilimizle sevgimizi karşımızdaki varlığa ilan etmiş oluruz. Gönlümüzün dile gelmesi kalp sayesinde gerçekleşir böylece. Demek ki direk olarak bilgi üreten merkez kalp olup, beyin bilgisayarında yorumlayan ise akıldır.
Kur’an ayetlerini derinlemesine incelendiğinde Kur’an’ın doğrudan akla hitap etmediği görülecektir, kalbi muhatap alır hep.. Çünkü vahyi ancak kalp anlar. Aynı zamanda evrende herşey zıddı ile bilinir ve mukayese yaparak bilgi ediniriz. Fakat Allah’ın zıddı olmadığından, akıl Yaratanı kavramaktan acizdir, O’nu ancak kalp hisseder ve ‘amenna saddak ‘der.. Ki Allahü Teala ; sanat şaheserim olan bu kalbe imza attım. O’nu imanla ve sevgiyle doldurmazsanız mühürlerim buyuruyor. Hatta Rabbül Alemin ; Ben yere göğe sığmam Mü’min kulumun kalbine sığarım beyan buyurarak bu manaya işaret etmiştir.

Allah(c.c.)razı olsun,
Kalp görmezse ,akıl hiç anlamaz...

Allah razı olsun abi.
Yanlız benim bir isteğim var.
ezan vaktinden 5-10 dak. önce haberimiz olacak şekilde ayar yapmak istiyorm

serdar bey selamınaleyküm
ezan'ı vakit programı 2009 yılında data güncellemesi yapılacağından, sizin isteğinizde gerekli güncellemeler içine alınmıştır.
İsteğinizi yerne getirmeye çalışacağız.

Selam ve Dua ile

Merhaba arkadaslar once gecmis yilbasinizi candan gonulden kutlarim ALLAH CLC gonlunuce nasib eylesin sonra sizden RABIM razi olsun bize bu progami verdiginiz icin cok ama cok faydali oluyor yanlizca sizden bir ricam olacak dilerseniz{ins}CHATELET BELCIKA namaz vakitlerini RABININ sefahati uzerinizde olsun selamun aleykum

değerli kardeşim
şu anda ezan'ı vakit programının yeni versiyonunu çıkartmak için uğraşıyorum lakin windows vista da bazı sıkıntılar oluştu, sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına internetten yardımcı bir program sayesinde vakitler otomatik olarak güncelleniyor ama vista da ki sıkıntılar yüzünden ne yazıkki biraz geç kaldı, inşallah 01.01.2009 gece yarsına kadar programımızın yeni sürümünü internete aktarağım.

Özel isteğiniz içinde lütfen birkaç gün içerisinde sponsor aranıyor linkine tıklayarak isteğinizi yineleyiniz, yoğunluktan dolayı bu isteğinizi karşılıksız bırakmak istemem.

Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun, dualarınızı esirgemeyin.

Selamunaleykum Admin usta...

Siteyi biraz dolastim ama malesef 2009 Yili icin bir güncellestirme bulamadim ben. Arkadasin bahsettigi "5 dakika önce hatirlatma" cok faydali bir secenek olacak benim icinde. Eger 2009 Yili güncellestirmesi varsa, bana lütfen link olarak iletin. Eger yoksa, en gec nezaman cikacak?

Vesselam

değerli kardeşim
şu anda ezan'ı vakit programının yeni versiyonunu çıkartmak için uğraşıyorum lakin windows vista da bazı sıkıntılar oluştu, sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına internetten yardımcı bir program sayesinde vakitler otomatik olarak güncelleniyor ama vista da ki sıkıntılar yüzünden ne yazıkki biraz geç kaldı, inşallah 01.01.2009 gece yarsına kadar programımızın yeni sürümünü internete aktarağım.

Sitemizdeki tüm vakitler güncellendi. Buraya tıklayarak güncellenen vakitleri görebilirsiniz.

Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun, dualarınızı esirgemeyin.

saygı değer dostlar ezan vakti 2009 yılında çalışan arkadaşımız varmı varsa nasıl yaptı 2009 günceleme bulan varmı varasa bize de link verebilirmisiniz teşekkürle allah celle celalü yar ve yardımcınız olsun

Değerli kardeşim
2009 güncellemesi için halen çalışmaktayım. Allah c.c. ın izniyle bugece yayınlamaya çalışacağım

Selam ve Dua ile.

Selamunaleykum din kardeslerim, öncelikle Hicri yilbasinizi kutluyor allahdan hayirlar diliyorum.

Admin kardesim yardimlarin icin tskler ve Vista sorunu icin insallah care bulursun.

Allah Razi Olsun her isinde basari ve saglik dilerim

Saygilarimla

ve aleyküm selam
sizinde hicri yılbaşınız kutlu olsun değerli kardeşim.
Saat şu anda 06:05 civarı, sabah ezanı okunmakta biryandan ve halen uğraşmaktayım. Tek bir sorun kaldı vista için ve ne yazıkki çözemedim. Lakin programın çalışmasına engel değil, beni en çok üzen şey ise programın bitmiş olmasına rağmen zamanında sizlerle paylaşamamak.

Her ne kadar vista kullanıcıları xp kullanıcıları kadar fazla olmasada bu düzeltmeyi zamanında yapmak zorunda hissettim kendimi.

Güzel dileklerin için ayrıca teşekkür ederim kardeşim
Allah c.c. razı olsun
Selam ve Dua ile

Selamunaleykum Admin kardesim,

az evvel indirdim 5.0 Versionunu ve hic bir sorun cikmadan Besmeleyle basladi. Allah senden razi olsun. Sabahlara kadar uyumadigin her saniye icin Allah C.C. sana binlerce kat sevap yazsin.

Vesselam

programı tekrar indirip kurmanızı tavsiye ederim. Halen bazı yerleri test aşamasında ve en güncel şekliyle indirmeniz daha sağlıklı olur.
Selam ve Dua ile

namaz vakti proğramı güncellemesi hazırlandımı yorumllarda indirip kuruldugunu ve çalıştığını söylüyorlar bende indirdim ama çalıştıramadım bana yardımcı olursanız sevirim selam ve dua ile kolay gelsin